Výhody a rizika podnikání
Pro 11, 2018 Pro podnikateleTipy a rady No responses

Postavit se na vlastní nohy nebo si splnit svůj podnikatelský sen je v dnešní době poměrně snadné. Rozjet a udržet podnikání ale kromě výhod nese i rizika. Sepsali jsme pro vás ta hlavní.

Výhody

1. Obor, který vás baví

Podnikat můžete téměř v čemkoliv, co vás baví nebo zajímá. Živit vás můžou šikovné ruce i dobré nápady. Ať už se tedy rozhodnete pro prodej květin, výrobu nábytku nebo máte nápad na novou mobilní aplikaci, dveře jsou vám otevřené. Navíc díky moderním technologiím můžete často pracovat online a tedy odkudkoliv.

2. Jste vlastním pánem

Vstáváte, kdy chcete, máte dovolenou, kdy chcete, a pracujete podle svého rozvrhu. Zkrátka máte naprostou volnost v organizování svého času. Nemusí vám záležet na tom, co si myslí šéf, protože šéf jste vy. Vy určujete pravidla, kterými se bude vaše podnikání řídit.

3. Vyšší příjem

Pokud je vaše podnikání úspěšné a zakázky musíte spíš odmítat než o ně žadonit, váš příjem může být vyšší, než jste si kdy představovali. Můžete se dokonce dostat na lepší plat, než jaký mají vedoucí pracovníci ve firmách. Váš projekt může být natolik úspěšný, že vám to naprosto změní život.

Rizika

1. Peníze do startu

Rozjezd podnikání se neobejde bez počátečního kapitálu. Získat ale jako začínající podnikatel peníze od banky je hodně náročné. Banky nerady investují do rizika, a proto podnikatelům bez minulosti, kteří teprve podnikání rozjíždí, moc nevěří. Východiskem může být půjčka od nebankovní společnosti. Ty jsou k začínajícím podnikatelům mnohem přívětivější. V ACEMA vám půjčíme od 100 000 Kč do 50 000 000 Kč.

2. Máte veškerou zodpovědnost

Naprostá svoboda může být výhrou, ale i závažím. Přestože jste to vy, kdo určuje pravidla, jste to právě vy, kdo nese veškerou zodpovědnost. Pokud nemáte zaměstnance, musíte se o všechno papírování, účetnictví, vyřizování, telefonování i samotnou práci postarat sami. To může být stresující, a ne každý dokáže takový nápor stresu a nejistoty ustát.

3. Menší pomoc od státu

Jako podnikatel nebo OSVČ nemáte od státu takové výhody jako zaměstnanec. Zvláště pro OSVČ jsou různé dávky, jako mateřská dovolená, nemocenská nebo důchod, okleštěné. Musíte se proto hodně spoléhat na sebe a mít vlastní finanční zabezpečení.

Máte i vy svůj podnikatelský sen? Splňte si ho stejně jako zakladatelka firmy Čokolády Maršál, Martina Pechová. Ta díky naší půjčce rozjela v roce 2016 svůj sen o výrobně čokolády. Dnes najdete Čokoládu Maršál v prodejnách po celé ČR i na Slovensku. Firma produkuje čokolády od ovocných, oříškových nebo bílých až po hořké. Dosáhněte i vy na financování vašeho podnikání už od 100 000 Kč i bez ručení nemovitostí. Více na webu ACEMA.

Zpět na domovskou stránku