Tipy pro podnikatele, jak zvládnout nečekané výdaje
Led 02, 2019 Pro podnikateleTipy a rady No responses

Nečekané výdaje můžou zaskočit každého – i podnikatele. Náhlé zvýšení cen, menší přísun zákazníků nebo silnější konkurence může lehce narušit klidnou dráhu vašeho podnikání. Máme pro vás 4 způsoby, jak si poradit s výdaji navíc a podpořit firemní cashflow v pohodě a bez zbytečných starostí.

Vytvořte si finanční rezervu

V podnikání je důležité problémům předcházet a být vždycky o krok napřed. To platí i v případě firemních výdajů. Myslete dopředu a průběžně si tvořte finanční rezervu z vydělaných peněz. Podnikatelský rozpočet by měl fungovat podobně jako ten osobní. Každý měsíc si dávejte bokem alespoň 10 % z vydělané částky a zbytek rozdělte na zbytné a nezbytné výdaje. V případě, že by došlo ke snížení příjmů tak budete mít prostředky, kterými můžete výkyvy peněz vyrovnat.

Investujte chytře

Zajistit si i v budoucnu dostatek financí na podnikání můžete i investováním. Možností kam nebo do čeho investovat je v dnešní době několik. Investovat se dá do zlata, podílových fondů, akcií společností, dluhopisů nebo technologií. Myslet byste ale měli i na investice do vybavení, lidí nebo provozu. Každou investici pečlivě zvažte. Důkladně promyslete budoucí potenciál každého většího nákupu nebo vylepšení.

Optimalizujte náklady a výdaje

Když se začínáte v účetnictví blížit k červeným číslům, zamyslete se, kde byste mohli ušetřit. Projděte si důkladně všechny náklady a výdaje a začněte škrtat. Nejvíc utratí firmy za elektřinu, vodu nebo provoz. Vyměňte klasické zářivky za úsporné LED, nekupujte drahou balenou vodu nebo popřemýšlejte o laserové tiskárně. Ušetřit můžete i na daních. Rozhodně byste ale neměli šetřit na kvalitě vašich služeb nebo produktů a na výkonných a profesionálních zaměstnancích.

Zažádejte o půjčku

Pokud už jste vyzkoušeli všechny možnosti a stejně se vám váš business nedaří postrčit kupředu, můžete zkusit zažádat o půjčku. Peníze vám může dát buď banka, nebo nebankovní společnost. Záleží na vaší situaci, a jak rychle peníze potřebujete. Získat půjčku u banky je dost složité a nikdy nemáte jistotu, že právě vám vyhoví. Obzvlášť malé firmy nebo začínající podnikatelé mají větší šanci získat půjčku u nebankovních společností, jako je ACEMA.

V ACEMA nabízíme podnikatelům, živnostníkům a firmám půjčku od 100 000 Kč do 50 000 000 Kč s ručením movitým i nemovitým majetkem. Zakládáme si na profesionalitě a rychlém vyřízení bez zbytečného papírování a lustrování. Své peníze tak můžete mít na účtu do 24 hodin od podpisu smlouvy. Zjistěte víc na webu ACEMA.

Zpět na domovskou stránku