Jak zvládnout placení daní?
Úno 25, 2019 Finanční rádcePro podnikateleTipy a rady No responses

Daně, odvody a stres. První kvartál v roce je pro všechny firmy i podnikatele náročný. Čekají vás platby DPH, odvody sociálního a zdravotního pojištění i platba daně z příjmu. Pro některé podnikatele je to suma v řádech statisíců korun, které aktuálně nemusejí mít k dispozici.

Zálohy na daň, šetření, nebo jednorázová platba?

1. Daně jako jednorázový náklad – pokud svému podnikání důvěřujete, můžete nechat řešení daní na poslední chvíli a pokrýt je výdělkem z 1. kvartálu.

+ V průběhu roku budete mít k dispozici vyšší příjem.

– Jedná se o dost riskantní přístup, který nevytváří žádnou jistotu v případě problémů s vaším podnikáním.

2. Platba záloh, nebo šetření – nejčastějším bezpečným přístupem k daňové povinnosti je odkládání peněz stranou, ať už na vašem účtu, nebo formou záloh.

+ Máte jistotu, že minimálně část vašich daňových výloh pokryjete.

– Musíte se spokojit s nižším měsíčním objemem prostředků.

Na daně si můžete půjčit

Pokud jste si v průběhu roku nedávali peníze stranou, můžete se ocitnout před problémem, kde na zaplacení daní vzít. Jedním z řešení může být půjčka. Oblíbené jsou půjčky v rámci rodiny nebo od známých. Pokud ani to nepřipadá v úvahu, podnikatelům nezbývá než se obrátit na banku. To ale také znamená další papírování, dokládání příjmů a jednání. Na konci máte sice dostatek peněz, ale často taky nevýhodný finanční závazek.

Další možností je rychlá půjčka od jiné finanční nebo nebankovní instituce.

Poskytovatele půjčky dobře zvažte

Musíte vždy počítat s úrokem, který půjčku prodraží. A to i v případě, že budete své závazky hradit včas

Zažádat si můžete o nebankovní podnikatelskou půjčku. Například Acema má ve svém portfoliu půjčky jak pro velké firmy s milionovými obraty, tak pro malé živnostníky, kteří mají se získáním bankovní půjčky často problém. Na rozdíl od banky tady nemusíte dokládat příjmy, půjčka je zajištěná nemovitým nebo movitým majetkem. Celý proces je tak vyřízený výrazně rychleji. Počítat můžete také s možností odložení splátek při problémech s příjmy, nebo s možností snížit splátky až o 30 %.