5 finančních předsevzetí pro rok 2019
Led 17, 2019 Tipy a rady No responses

Přidejte ke svým novoročním předsevzetím i ty finanční. Máme pro vás 5 jednoduchých pravidel, které vám pomůžou ušetřit. Udělejte z roku 2019 rok, kdy ovládnete svoje finance a získáte větší finanční svobodu.

1. Začněte si hlídat příjmy a výdaje

Když chcete dostat svoje finance pod kontrolu musíte začít od základu. To znamená začít si hlídat svoje příjmy a výdaje. Může se vám to zdát jako těžký úkol, ale opak je pravdou. Konkrétní tipy, jak vyzrát na rodinný rozpočet, najdete v našem předchozím blogu, tady.

2. Posviťte si na poskytovatele služeb a pojištění

Účet za telefon, plyn, elektřinu, internet, pojištění domácnosti, auta nebo na důchod. Velkou část svých peněz dáváte každý měsíc právě na zaplacení výše uvedených účtů. Udělejte si na začátku roku jejich revizi. Projděte si aktuální nabídku vašich poskytovatelů služeb. Je totiž možné, že podmínky se změnily a vy můžete získat mnohem lepší cenu třeba za tarif nebo pojištění a ušetřit tak ročně i tisíce.

3. Zhodnoťte svoje úspory

Nenechávejte svoje ušetřené peníze jen tak ležet doma v kasičce nebo na běžném účtu. Můžete mít sice pocit, že se jim tam nemůže nic stát, ale přesto na ně působí inflace. Mnohem výhodnější je pro vás peníze investovat nebo alespoň převést na spořící účet. Možností investování je v dnešní době nespočet, stačí si jen vybrat tu vhodnou právě pro vás.

4. Šetřete pravidelně celý rok

Nečekané výdaje můžou zaskočit kohokoliv, proto je důležité si z každé výplaty odkládat 5–10 % financí „na horší časy“. Pokud máte pocit, že si ani takovou část z měsíčních financí nemůžete dovolit, začněte s menší částkou. I stokoruna je lepší než nic. Projděte si všechny svoje měsíční příjmy a výdaje a zkuste najít položku, kterou vám utíkají peníze zbytečně pryč. Podle toho si pak určete částku, kterou budete odkládat a striktně se jí držte.

5. Nechte si poradit od odborníků

Všechny záležitosti jako je hypotéka, půjčka nebo prodej nemovitosti byste měli řešit se specialistou. Přestože v době snadné dostupnosti informací si toho můžete hodně zjistit sami, je rozumnější si nechat poradit od odborníka. Zvlášť když se jedná o větší finanční obnos. Najděte si finančního poradce, šikovného bankéře nebo se obraťte na odborníky z firmy, u které si chcete půjčit.

Jaká předsevzetí jste si na rok 2019 dali vy? Dejte nám vědět do komentářů na našem Facebooku: https://www.facebook.com/AcemaCredit/