Co je SOLUS
Říj 17, 2018 Finanční rádce No responses

Zpožděná platba za telefon. Takhle jednoduše se můžete dostat do registru dlužníků SOLUS. Co přesně SOLUS je, proč vznikl a jak může ovlivnit vaši žádost o půjčku, se dočtete v článku.

O co přesně jde?

SOLUS je zájmové sdružení právnických osob, které má za cíl v rámci tzv. odpovědného úvěrování přispívat k prevenci předlužování klientů, k prevenci růstu počtu dlužníků v prodlení, ke zvyšování vymahatelnosti stávajících dluhů po splatnosti a ke snižování potenciální finanční ztráty věřitelů. Název sdružení vznikl složením počátečních písmen z původního názvu, a to Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům, který charakterizuje jeho hlavní cíl.

Kdo patří do SOLUSu?

Sdružení bylo založeno v roce 1999. Jeho hlavní snahou je minimalizovat finanční ztráty z poskytnutých služeb tak, aby je v ceně služby nemuseli hradit klienti s dobrou platební morálkou. Členům sdružení slouží registr k přehledné výměně informací o klientech. Se sdružením spolupracuje řada společností z různých ekonomických sektorů. Najdete mezi nimi nebankovní finanční instituce, banky, telekomunikační operátory, distributory energií a další společnosti.

Půjčky a SOLUS

Záznam v SOLUSu může negativně ovlivnit vaše šance na získání půjčky. Obecně, pokud máte záznam v některém z registru dlužníků, jste pro banku rizikový klient. Nic na tom nezmění ani fakt, že máte dostatečné prostředky ke splácení nebo je váš záznam podle vás neoprávněný. Kritéria na klienty jsou u bank velmi přísné.
Jak můžu zjistit, jestli mám záznam?
O svůj záznam v SOLUSu můžete zažádat na stránkách www.solus.cz. Nejrychlejší cestou, jak získat svůj výpis, je prostřednictvím SMS. SMS výpis obsahuje informace o dlužné částce a komu dlužíte.

Proč to ACEMA nevyžaduje?

V ACEMA posuzujeme všechny žádosti individuálně a dbáme na to, aby výše všech vašich splátek neovlivnila vaši životní úroveň. Zároveň tak můžeme zohlednit okolnosti, které vás mohly do některého z registru dlužníků dostat. Navíc je bez zbytečného lustrování celý proces vyřízení půjčky mnohem rychlejší. Svoje peníze tak můžete mít na účtu do 48 hodin. Zažádejte si o půjčku ještě dnes a spočítejte si výši vašich splátek, ať už si chcete půjčit na cokoli anebo na podnikání.

Zpět na domovskou stránku