ACEMA získala licenci ČNB
Kvě 25, 2018 Aktuality No responses

Po splnění náročných požadavků ČNB jsme se od 9. května 2018 zařadili mezi licencované poskytovatele nebankovních úvěrů. Přečtěte si, jaké výhody z toho plynou nejen pro naše klienty.

Nový zákon mění trh

V prosinci 2016 vešel v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru. Ten klade větší nároky na poskytovatele nebankovních půjček . Do 1. března 2017 musely všechny firmy, které dál chtěly pokračovat ve svojí činnosti, požádat o licenci ČNB. Zákon tak reguluje legální nabídku spotřebitelských úvěrů včetně mikropůjček. Současně má za cíl ochránit klienty před půjčkami s nevýhodným úrokem.

ACEMA obstála v náročné zkoušce

Licenci ČNB poskytovatele nebankovních úvěrů zatím získalo 40 společností z několika set přihlášených. ČNB měla na rozhodnutí o udělení licence 15 měsíců. Během tohoto období jsme museli splnit řadu přísných požadavků. Mezi zákonnými podmínkami pro získání ČNB licence bylo prokázání kapitálu ve výši 20 milionů korun a důvěryhodnost vedení firmy. Splnili jsme také předpisy upravující podnikání a doložili prokazatelnost peněz.

Nepoctivé firmy na trhu končí

Nový zákon o spotřebitelském úvěru a následné licenční řízení ČNB mají za úkol očistit trh od neseriózních firem. Ty svými praktikami uvrhovaly svoje klienty do dluhové pasti. Trh nebankovních půjček by se tak měl stát pro spotřebitele bezpečnější a přehlednějí. Dosud mohli klienti narazit až na 55 000 poskytovatelů úvěrů. Tento počet by měl po 1. červnu 2018 rapidně klesnout. Po tomto datu se každá společnost bez licence ČNB dopouští trestného činu.

Licence ČNB je jen začátek

V ACEMĚ vnímáme zavedení zákona a získání licence jako významný krok kupředu. Spotřebitelé budou mít větší přehled na trhu nebankovních půjček . Zároveň si můžou být jistí férovostí dané společnosti. I po získání licence bude ČNB stále dohlížet na činnost všech firem, kterým licenci udělila.

Zpět na domovskou stránku