Chcete podnikat? Najděte díru na trhu!
Bře 14, 2019 AktualityPro podnikateleTipy a rady No responses

Máme pro vás několik rad, jak se dopátrat té správné „díry na trhu“ a jak ji náležitě zpeněžit.

Jak objevit nápad

 1. Jděte po tom, co společnosti nebo vám chybí – Zamyslete se, co vám osobně chybí v různých životních situacích, od dopravy, přes domácí práce po komunikaci nebo provádění odborné činnosti.
 2. Zlepšete svět! – Co dneska frčí, jsou super ekologické nápady, moderní řešení starých postupů a paradoxně i návraty k různým tradičním metodám.
 3. Myslete netradičně – Zaměřit se můžete i na už existující postupy, zkuste je dělat jinak, ekologičtěji, rychleji, chytřeji.
 4. Vzdělávejte se v moderních trendech – Před 100 lety jsme začali jezdit auty, před 50 lety jsme letěli do vesmíru. Možnosti toho, co se bude dít za dalších 50 let jsou nepřeberné. Nenechte se limitovat dobou.
 5. Díra na trhu bývá i díra v pokrytí – Nabídněte existující služby v místech, kde nejsou k dispozici.

Jak nápad zpeněžit

 1. Bez zákazníka není obchod – promyslete, jak vlastně vypadá vaše cílová skupina.
 2. Lokální vs. Zahraniční trh – Myslíte, že váš nápad v Čechách nepofrčí? Zkuste to za hranicemi.
 3. Systematický plán – Vytvořte si plán, spočítejte si náklady a porovnejte je s vašimi cíli. Nikdy se nenechte strhnout nadšením, mohlo by vás to stát nemalé peníze!
 4. Nedělejte všechno sami – Nechte si poradit, konzultujte svoje nápady se zkušenějšími podnikateli, nebo přímo poradci v oboru. Můžete mít skvělý nápad, ale je dost nepravděpodobné, že jste specialista na účetnictví, výrobu i propagaci.

Kde vzít vstupní kapitál

 1. Šetřit – Nejméně populární metoda hlavně kvůli časové náročnosti. Bude to trvat, ale začnete bez dluhů.
 2. Požádat o dotaci – Výhodou je získání prostředků, nevýhodou opravdu dlouhý schvalovací proces. Navíc budete potřebovat nějaké peníze jako počáteční vklad.
 3. Peníze si můžete půjčit – Banky mívají často problém p, zvlášť pokud jde o větší částky. Řešením je nebankovní půjčka od Acemy, díky které budete mít peníze na účtu druhý den!

Zvažujete, že začnete podnikat, nebo už „v tom lítáte“? Podělte se s námi o zkušenosti a plány na našem facebooku.