5 nejúspěšnějších českých start-upů
Říj 17, 2018 Pro podnikatele No responses

Kiwi.com, Rohlik.cz, Rekola, Twisto nebo Warhorse studio. Pět nejúspěšnějších českých start-upů, které jsou jedničkou ve svých oborech. Za jejich úspěchem stojí kromě unikátního nápadu a spousty vynaložené energie a času i silná touha jít si za svým.

1. Kiwi.com

Sehnat výhodnou letenku do destinace vašich snů může být oříšek. Na Kiwi.com najdete letenky do celého světa, které sednou do vašeho finančního rozpočtu. Tenhle start-up byl poradenskou společností Deloitte označen v loňském roce za nejrychleji rostoucí technologický start-up ve střední Evropě. Firma má v současnosti dva tisíce zaměstnanců. Zakladatel Oliver Dlouhý nad založením Kiwi uvažoval už ve studentských letech, když měl na letenky málo peněz. Letos Kiwi.com oslavila už sedm let a má šanci se stát další globální firmou internetového věku.

2. Rohlik.cz

Potraviny až do domu se v posledních letech staly velkým businessem. Rohlik.cz je momentálně největší online prodejce potravin v Česku. Celkově je Česká republika třetí v Evropě, co do oblíbenosti objednávání potravin online – hned po Velké Británii a Francii. Zakladatelem je Tomáš Čupr, který založil mimo Rohlik.cz také třeba Slevomat.cz nebo Damejidlo.cz. Ze začátku rozváželi potraviny jen v Praze a Brně. Od roku 2017 svoje působiště rozšířil na Plzeň, Liberec a Hradec Králové. Nově také rozváží potraviny do chatových oblastí v Posázaví, okolí Karlštejna, na Mělnicku a na Slapech.

3. Rekola

Tento start-up vznikl už v roce 2013 a zabývá se sdílením kol. Ta jsou specificky růžová a určitě jste se s nimi už setkali. Rekola můžete používat nejen v Praze, ale už i v Brně, Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Liberci, Olomouci, Ostravě a Teplicích. Nově společnost zavádí vedle půjčování tradičních kol i samoobslužnou půjčovnu skateboardů. Hlavní myšlenkou start-upu bylo poskytnout lidem kola k přepravě do práce nebo na několikahodinový výlet kolem města. Lidé se tak nemusí neustále spoléhat na MHD, nebo trávit čas v zácpě v autě. Navíc dělají i něco pro svoje zdraví.

4. Twisto

Twisto je inovátorský model tzv.odložených plateb, kdy e-shop na kterém probíhá nákup, peníze získá hned, ale zákazník zaplatí až po tom, co si produkty vyzkouší a finálně se rozhodne. S Twisto tak můžete zaplatit za zboží až s dvoutýdenním zpožděním. Další výhodou je placení faktur a složenek jedním kliknutím. Samozřejmostí je i sledování vašich každodenních finančních transakcí. Společnost vznikla před více než 2 lety a založil ji Michal Šmíd. Před nedávnem expandovala firma do Polska a v loňském roce byla zařazena do padesátky nejslibnějších fintech startu-pů světa dle magazínu Financial IT.

5. Warhorse studios

České vývojářské studio Warhorse studios bylo založeno před sedmi lety a jejich doménou jsou počítačové hry. Zakladateli společnosti jsou Dan Vávra (Mafia, Mafia 2) a Martin Klíma (Dračí doupě, UFO trilogie). Největším hitem této firmy je hra Kingdom Come: Deliverance. Jejich hlavní motivací pro vytvoření této hry byla touha po realističtějším RPG (tzv. hru na hrdiny) v otevřeném světě, viděné z pohledu vlastních očí. Hra je zaměřená hlavně na příběh. Ten se, stejně jako celá hra, drží historických skutečností. Zrod hry podpořili i sami fanoušci prostřednictví crowdfundingového portálu Kickstartrer. V této společnosti se sešli kreativní a technické talenty top herního vývoje v Česku a se svou první hrou se jim podařilo dostat mezi top herní díla letošního roku.

Máte i vy svůj podnikatelský sen? S podnikatelskou půjčkou od ACEMA dosáhnete na financování vašeho startu-pu už od 100 000 Kč i bez ručení nemovitostí.

Zpět na domovskou stránku